خدمات طراحی کمپین تبلیغاتی

تعریف کمپین تبلیغاتی و طراحی کمپین تبلیغاتی موفق

کمپین، کمپین تبلیغاتی، کمپین فروش، کمپین بازاریابی، کمپین آموزشی و همه کمپین هایی که تا حالا شنیدید به طور ساده یعنی گردآوری چندین ابزار برای رسیدن به یک هدف خاص که هدف اصلی کمپین است.

تصور کنید در یک مهمانی هستید و در حال صحبت کردن درباره موضوع مهمی با دوستان خود می باشید و هر بار یک یا چند نفر برای دیگر دوستان صحبت می‌کنند. این یک کمپین است. اکنون به جای دوستان خود تصور کنید ابزارهای تبلیغاتی مانند ایمیل مارکتینگ، بازاریابی تلفنی، تبلیغات محیطی، سئو و تبلیغات در گوگل، تبلیغات ویدیویی و ... وجود دارند و در مورد یک موضوع و هدف مهم مانند: چطور مشتریان را علاقمند به خرید کنیم؟! صحبت می کنند. بنابراین کمپین تبلیغاتی از چندین نوع فعالیت تبلیغاتی مختلف که به صورت همزمان و یکپارچه در حال انجام وظیفه خود و انتقال پیام تبلیغاتی شما به مخاطبان هدف می باشند، ساخته شده است.


هدف از طراحی و اجرای کمپین‌ تبلیغاتی

کمپین‌های تبلیغاتی هدف‌های متفاوتی را دنبال می‌کنند. افزایش فروش، فروش ویژه یک محصول یا خدمات خاص، برندسازی، افزایش آگاهی مخاطبان و ... نمونه هایی از اهداف گروه با من رشد کن! در طراحی و اجرای کمپین‌ تبلیغاتی می باشد.

وقتی شما در طول روز و هنگام مشاهده تلویزیون، شنیدن رادیو، چک کردن اینستاگرام و تلگرام، وب‌گردی و حتی کار با اپلیکیشن‌های موبایل و ...، دائماٌ با تبلیغات یک شرکت خاص روبرو می‌شوید، یعنی شما در میان یک کمپین تبلیغاتی هستید. کمپینی که از ابزارها و روش های مختلفی مانند تبلیغات موبایلی، تبلیغات در سطح وب، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات تلویزیون و رادیو، برای جذب یا رساندن پیام به شما استفاده نموده است. بنابراین زمانی که شما برای کسب ‌وکار خود بیلبورد اجاره می کنید، صرفاً یک تاکتیک بازاریابی را مورد استفاده قرار داده‌اید. اما هنگامی که تبلیغ خودتان را علاوه بر بیلبورد از طریق ایمیل، تلویزیون، رادیو، شبکه های اجتماعی و ... نیز اجرا می کنید، یک کمپین تبلیغاتی راه ‌اندازی کرده‌اید. افزایش گستره مخاطبان و برندسازی قدرتمندتر دو دلیل اصلی نیاز ما به اجرای کمپین تبلیغاتی است.


مراحل اصلی اجرای کمپین تبلیغاتی موفق

مرحله اول: خودتان را بررسی کنید!

مرحله دوم: مخاطبان هدف خود را بشناسید

مرحله سوم: تعیین اهداف کمپین تبلیغاتی

مرحله چهارم: تعیین بودجه کمپین

مرحله پنجم: انتخاب ابزارهای تبلیغاتی

مرحله ششم: زمان‌بندی انتشار تبلیغات

مرحله هفتم: تعیین معیارهای موفقیت یا همان kpi

مرحله هشتم: اجرای کمپین


ابزارها و رسانه‌های تبلیغاتی اصلی در اجرای کمپین تبلیغاتی موفق

شبکه‌های اجتماعی

تبلیغات گوگل

سئو و تولید محتوای سایت

ایمیل مارکتینگ

تبلیغات بنری

تبلیغات متنی و رپورتاژ

تبلیغات ویدیویی

تبلیغاتی موبایلی

تبلیغات پیامکی

تبلیغات رسانه‌ای

تبلیغات اسپانسری

تبلیغات محیطی

تبلیغات در روزنامه ها و مجلات تخصصی


ترفندها و نکات اصلی در اجرای کمپین تبلیغاتی موفق
  • تم یکسان
  • تبلیغ نویسی موثر
  • رعایت صداقت در تمام مراحل
  • تکراری نشوید!
  • برای پاسخگویی به سیل عظیم مخاطبان آماده باشید.